З 19 березня в галереї «Синій вечір» працює виставка «Олекса Захарчук: метаморфози творчості».
Кожна людина має дві дати, які означують її земний шлях - дати народження та смерті. Завжди цікаво простежити на цьому часовому проміжку моменти початку творчості художника та його завершення. Виставка якраз досліджує ці полярні пункти буття відомого живописця та графіка Олекси Захарчука (2 лютого 1929 - 25 березня 2013).
У двох залах представлені ранні твори майстра, які увійшли до щойно виданого альбому пастелей 1950-60-х років, презентація якого відбудеться під час вернісажу. Ліричні та мажорні, наповнені подихом життя, пастелі приваблюють молодою енергією та свіжістю погляду.
Прес-реліз
Організатори: Галерея сучасної класики «Синій вечір»
Центр юдаїки Національного університету «Києво-Могилянська академія»
Запрошують на відкриття виставки
Київська колекція
що відбудеться 25 листопада о 19.00
Виставка триватиме до 8 березня 2015 року.
Це масштабний проект, що презентує 27 легендарних київських майстрів:
Тетяна Яблонська, Олена Яблонська, Ілля Штільман, Сергій Григор'єв, Євген Волобуєв, Борис Рапопорт, Ольга Рапай, Георгій Якутович, Григорій Гавриленко, Зоя Лерман, Ганна Файнерман, Алла Горська, Віктор Зарецький, Олекса Захарчук, Юрій Химич, Галина Григор'єва, Анатолій Лимарєв, Олег Животков, Яким Левич, Борис Довгань, Микола Рапай, Мар'ян Савельєв, Михайло Вайнштейн, Євген Звєздов, Ігор Григор'єв, Олександр Агафонов, Борис Лєкарь
Галерея сучасної класики «Синій вечір» спільно з Центром юдаїки презентує унікальну виставку, в якій коло київських художників другої половини XX ст. представлене як дуже відомими, так і несправедливо забутими іменами. Готуючи експозицію, ми, на жаль, не змогли охопити весь культурний пласт того часу. Це - лише своєрідний ковчег, що зібрав особистості різного масштабу, які взаємодіяли в одному мистецькому середовищі. Всі роботи - вияви чистої незаангажованої творчості.
Виставлені твори належать майстрам живопису, графіки та скульптури, які певним чином пов'язані з Київським державним художнім інститутом (нині Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури).
Автори «Київської колекції» - різні творчі індивідуальності, кожен із них знайшов свій неповторний стиль і почерк. «Живі класики» Борис Довгань, Микола Рапай, Галина Григор'єва, Яким Левич, Олег Животков продовжують плідно працювати й досі.
Цікавинкою виставки є серія автопортретів. Так, представлені унікальні автопортрети Алли Горської, Анатолія Лимарєва, Михайла Вайнштейна, Віктора Зарецького.
Усі твори надані авторами або родинами художників. У кожній роботі живе душа автора, б'ється його пульс, створюючи неповторний мистецький дискурс Києва.
Планується презентація невеликого каталогу до виставки.
Юлія Захарчук, куратор галереї «Синій вечір»
Увага! Роботу виставки продовжено до 8 березня 2015 року.
Більшість, неначе сліпці, навіть не бачать, наскільки вищі за статуї й храми внутрішні їхні будівлі.
Р.-М. Рільке, Сьома елегія (переклад В. Стуса)
бо жити - то не є долання меж, а навикання і самособою-наповнення.
В. Стус
Роки навчання Світлани Карунської на скульптурному факультеті та в аспірантурі Української академії мистецтв (тепер Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури) були по-своєму важкими, але й неповторними.Це були роки перебудови, перші роки незалежності України. З мистецтва знято всі заборони, все більш відкритими стають контакти з культурою Заходу. Але разом із тим відходить доба державних замовлень, державної підтримки молодих талантів, молодіжних республіканських і всесоюзних дипломних виставок з наступним запрошенням до творчих груп у Переяслав-Заліський, Палангу, Седнів. З 1986 року в Україні починають регулярно відбуватися симпозіуми скульптури з каменю. Тут формується щось на зразок альтернативи академічній школі – робота безпосередньо в твердому матеріалі, яка викликає кілька етапів зацікавлення національною старовиною, архаїкою, примітивом.
Сни про Україну Олекси Захарчука.
В новій галереї «Синій вечір», що на Лівому березі, з 4 червня працюватиме виставка олійного живопису видатного українського майстра, який трохи не дожив до свого 85 - річного ювілею, Олекси Захарчука - «Сни про Україну».
Дійсно, великі епічні полотна майстра, який знав секрет передачі загадкового сфумато - сріблястої димки, що огортає предмети, нагадують, скоріше, прекрасні райські сни. Природа у творах Захарчука зображена так, ніби він побачив її у перший день творіння. В ній панує божественна тиша.