Версія для друку
12 бер.

«Олекса Захарчук: метаморфози творчості»

З 19 березня в галереї «Синій вечір» працює виставка «Олекса Захарчук: метаморфози творчості».

Кожна людина має дві дати, які означують її земний шлях - дати народження та смерті. Завжди цікаво простежити на цьому часовому проміжку моменти початку творчості художника та його завершення. Виставка якраз досліджує ці полярні пункти буття відомого живописця та графіка Олекси Захарчука (2 лютого 1929 - 25 березня 2013).

У двох залах представлені ранні твори майстра, які увійшли до щойно виданого альбому пастелей 1950-60-х років, презентація якого відбудеться під час вернісажу. Ліричні та мажорні, наповнені подихом життя, пастелі приваблюють молодою енергією та свіжістю погляду.

В окремому залі представлено одну-єдину картину «Ранок. Пам ‘яті Алли». (2012-2013 рр.)Це монументальне, філософське полотно, яке ніби підсумувало роздуми художника на протязі його драматичного життєвого шляху. Воно потребує зосередженого спілкування, медитації. Це – той полюс, що фіксує рух художника до метафізичних глибин.

P1010035
P1010035
Існують кілька варіантів цього сюжету, який виник у 1990-х роках. Велика картина з однойменною назвою була подарована художником Національному художньому музею України. В останні роки Олекса Захарчук знову звернувся до цього мотиву та інтерпретував його по-іншому, ще проникливіше. Глибоко символічною є присвята картини коханій дружині Аллі, яка рано пішла з життя.

Полотно сповнене глибокого суму. Мистецький твір передає граничний стан - ледь-ледь світліє небо перед світанком. Улюблене місце автора – загадкові пагорби біля Клочкова на Чернігівщині – постали тут кулісами світанкової містерії. Художник знайшов складний бірюзовий колір неба. Винагородою глядачеві, який зануриться в емоційну хвилю автора, буде нагороджений піковим переживанням, що залишиться у його душі на все життя.

Кожна смерть несе у собі таїну, за межі якої нам не дано проникнути, проте у акті творчості Художник звершує свою, глибоко індивідуальну спробу її осягнення.
Центральна картина експозиції емоційно контрастує з виром яскравих миттєвостей, переданих у пастелях. Так зароджується несподіваний контрапунктний, новий ракурс сприйняття творчості Олекси Захарчука.

Адреса галереї: вул.Микільскько-Слобідська 1а(вхід у двір через 1 під їзд)

Читати 992 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)